skip to Main Content
Jak Znaleźć Pracę Na Statku Wycieczkowym?

Jak znaleźć pracę na statku wycieczkowym?

Kariera marynarza zawsze stanowiła wyzwanie dla osób, chcących zdobywać nowe doświadczenia i odwiedzać ciekawe miejsca, możliwości istniejące poza flotą handlową są jednak mniejsze niż kiedyś. Wśród jednostek pływających po morzach i oceanach świata miejsce klasycznych liniowców pasażerskich zajęły dziś niemal całkowicie szybkie promy oraz statki wycieczkowe. Oferty pracy dla tych, którzy pragną pracować na morzu się jednak znacznie łatwiej dostępne, ponieważ rekrutacją zajmują się już nie operatorzy poszczególnych linii, a specjalne agencje rekrutacyjne, poszukujące osób w wieku między 19 a 40 rokiem życia, gotowych do sprawdzenia się w wielu rozmaitych zawodach. Przekonaj się, w jakim charakterze można trafić na nowoczesny wycieczkowiec.

Co trzeba wiedzieć o nowoczesnych wycieczkowcach?

Nowoczesne wycieczkowce to ogromne jednostki pływające, które wyruszają w rejsy turystyczne, zawijając podczas podróży do rozmaitych portów i odwiedzając miejsca będące znanymi atrakcjami. Z uwagi na liczbę pasażerów oraz rodzaj oferowanych usług przypominają one raczej pływające miasta, co sprawia, że do ich obsługi potrzebny jest wieloosobowy personel. Poza załogą konieczną do obsługi wszystkich czynności związanych z żeglugą na statku wycieczkowym konieczni będą również pracownicy do części hotelowej, gastronomicznej i rozrywkowej. Długa będzie też lista zawodów i specjalizacji potrzebnych na pokładzie.

Jak zacząć pracować na morzu?

Sposobem na rozpoczęcie pracy na morzu jest skontaktowanie się z firmą specjalizującą się w usługach crewningowych. Wśród poszukiwanych pracowników są zarówno osoby do sektora porządkowego m.in. stewardzi i asystenci stewardów kabinowych i pokładowych, a także pomocnicy hotelowi, jak i gastronomicznego np. jako pomoce kuchenne bądź pomocnicy kucharzy. Lista specjalności jest jednak o wiele dłuższa, a kandydatem do pracy może zostać także osoba bez doświadczenia zawodowego w danej branży.

Back To Top