skip to Main Content
Jakość życia Załogi Na Statku – Wymagania Prawne I Rzeczywistość

Jakość życia załogi na statku – wymagania prawne i rzeczywistość

Żegluga morska i oceaniczna to ważna gałąź gospodarki, ponieważ pozwala na dość szybki, a zarazem stosunkowo tani przewóz ładunków na bardzo długich trasach. Poza rozbudowaną flotą handlową istnieje jednak również znaczna liczba armatorów zajmujących się organizowaniem rejsów turystycznych. Osoby, które są zainteresowane znalezieniem zatrudnienia, mogą więc pływać także na statkach wycieczkowych. Oferty pracy dla chcących sprawdzić się na stanowiskach niezwiązanych bezpośrednio z czynnościami ściśle łączącymi się z żeglugą np. w strefie hotelowej, gastronomicznej oraz rozrywkowo-wypoczynkowej proponuje firma Astral Limited z Gdyni, będąca doświadczoną agencją rekrutacyjną działającą na rzecz linii poszukujących personelu do pracy przy obsłudze podróżnych na dużych jednostkach turystycznych. Przyjrzyjmy się nieco bliżej temu, jak wygląda życie załogi takiego statku.

Czym wyróżnia się praca na statku wycieczkowym?

Każdy duży statek wycieczkowy przypomina sporej wielkości kurort wypoczynkowy, ponieważ liczebność pasażerów wraz z załogą sięga zwykle kilku tysięcy osób. Ze względu na charakter takich rejsów oraz rozmiary jednostek niezbędny personel zatrudniany w części hotelowej i gastronomicznej, a także rekreacyjnej jest z reguły rozbudowany. Mimo nieco innej atmosfery panującej podczas podróży, osoby pracujące na statku wypełniają swe obowiązki w taki sam sposób, jak wówczas, gdyby stanowiły personel dużego hotelu i jego służby obsługi pięter czy restauracji lub pralni. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku miłym dodatkiem jest możliwość zobaczenia wielu interesujących miejsc znajdujących się na trasie konkretnej jednostki.

Co jest potrzebne, by zacząć pracować na statku?

Żeby zatrudnić się na statku wycieczkowym trzeba mieć dobre zdrowie oraz nieukończone 40 lat. Niezbędna będzie też znajomość angielskiego na poziomie adekwatnym do pełnionej funkcji. Przy wielu stanowiskach nie są potrzebne żadne dodatkowe kompetencje, jednak dla części dla posad będą one potrzebne np. gdy chodzi o kucharzy.

Back To Top