skip to Main Content
W Jakim Charakterze Można Podjąć Pracę Na Statku Wycieczkowym?

W jakim charakterze można podjąć pracę na statku wycieczkowym?

Jednym ze sposobów na ciekawą karierę zawodową, która jednocześnie będzie satysfakcjonująca pod względem finansowym, jest zainteresowanie się możliwością podjęcia pracy na różnego rodzaju jednostkach pływających. By pracować na morzu, nie trzeba jednak być marynarzem, ani specjalistą z zakresu technologii morskich. Wiele firm poszukuje również osób, które będą zajmować się obsługą pasażerów biorących udział w rejsach na wycieczkowcach. W Gdyni pomocą w znalezieniu ciekawej pracy oferuje firma Astral Limited, będąca agencją rekrutacyjną dla największych światowych linii oceanicznych. Przekonajmy się, na jakie stanowiska są poszukiwani kandydaci i czego się od nich oczekuje.

Jakie prace można wykonywać na wycieczkowcach?

Wycieczkowce to bardzo duże statki pasażerskie, które są wyposażone w wiele udogodnień uprzyjemniających rejsy. Znajduje się na nich spora część hotelowa, a także rozbudowane zaplecze gastronomiczne składające się z licznych barów i restauracji. Jest na nich także pokaźna strefa rozrywkowa, gdzie najczęściej znajdują się baseny, sale do organizowania rozmaitych imprez czy salony SPA & Wellness. Kandydaci poszukujący zatrudnienia mogą więc wybierać między stanowiskami dostępnymi w sektorze hotelowym, gastronomicznym i rozrywkowym, a także zająć się utrzymaniem porządku, zaopatrzeniem, administracją, opieką medyczną bądź pomocą w prowadzeniu animacji.

Co jest potrzebne, by pracować na wycieczkowcu?

Oczekiwania wobec osób, które chcą pracować na statku wycieczkowym, są ściśle związane z funkcją, jaką będą wykonywać. Wspólnym wymaganiem jest odpowiednia znajomość języka angielskiego. Poziom umiejętności w tym zakresie rozciąga się od komunikatywnego, wymaganego do porozumiewania się ze współpracownikami po płynną i poprawną angielszczyznę, gdy w grę wchodzi bezpośrednia obsługa pasażerów. W wielu przypadkach zgłaszający nie muszą dysponować dodatkowymi umiejętnościami, a przeszkolenie bierze na siebie zatrudniający. Na niektórych stanowiskach konieczne będą jednak związane z nimi umiejętności zawodowe.

Back To Top