skip to Main Content
Jakie Są Szanse Na Rozwój Kariery Pracując Na Statku ?

Jakie są szanse na rozwój kariery pracując na statku ?

Przewozy morskie i oceaniczne są ważnym elementem światowego systemu transportowego, a jednocześnie coraz częściej stają się również częścią dynamicznego oraz rozbudowanego przemysłu turystycznego. Ważną częścią współczesnych flot stały się więc ogromne jednostki wycieczkowe, będące sporymi pływającymi kurortami wypoczynkowymi, a także wielkie promy czy wszelkiego rodzaju statki pasażerskie. Oferty pracy wystawiane przez operatorów zapewniających funkcjonowanie takich linii, dotyczą nie tylko marynarzy pokładowych, maszynistów czy innych specjalistów dbających o kwestie żeglugowe i działanie wszelkich systemów technicznych, ale również pracowników obsługujących pozostałe działy. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Kto może pracować na statku?

Obsługa dużych statków pasażerskich wymaga rozbudowanego personelu zajmującego się częścią hotelową, gastronomiczną oraz rozrywkowo-rekreacyjną. W pierwszym przypadku chodzi m.in. o obsługę kajut i przestrzeni, w której zakwaterowani są pasażerowie. Gdy w grę wchodzi gastronomia, będą to zarówno osoby pracujące w kuchniach, jak i na salach restauracyjnych i w barach. W części uprzyjemniającej rejs potrzebne są np. osoby będące animatorami bądź instruktorami prowadzącymi wszelkiego rodzaju zajęcia. Nie można też zapominać o personelu pomocniczym, choćby osobach odpowiedzialnych za utrzymanie czystości.

Co można zyskać, pracując na statku?

Praca na statku oznacza dobry poziom zarobków, możliwość zobaczenia ciekawych zakątków, a także nabranie doświadczenia na rozmaitych stanowiskach. Warto pamiętać, że niezbędnymi warunkami zakwalifikowania się jako członka obsługi hotelowej, gastronomicznej lub rozrywkowo-rekreacyjnej będzie dobry stan zdrowia, odpowiedni wiek oraz adekwatna do stanowiska znajomość języka angielskiego.

Back To Top