skip to Main Content
Jakie Umiejętności Przydadzą Się Na Statku Pasażerskim?

Jakie umiejętności przydadzą się na statku pasażerskim?

Osoby, które szukają nowych wyzwań, mogą zastanowić się nad podjęciem pracy na morzu. Wiele związanych z tym zawodów oferuje nie tylko możliwość odbywania dalekich podróży i zobaczenia ciekawych miejsc, ale także zapewnia stały rozwój i odpowiednie zarobki. Wśród opcji, jakie stoją przed poszukującymi zajęcia, które spełni ich oczekiwania, szczególnie interesująca może się okazać praca na statku pasażerskim. W takim przypadku w grę mogą wchodzić nie tylko specjalizacje typowo morskie i związane z wykonywaniem obowiązków pokładowych, obsługą maszyn czy niezbędnej na jednostce pływającej infrastruktury, ale także zajmowaniem się częścią hotelową, gastronomiczną i rozrywkową. Przekonajmy się, jakie zajęcia można podejmować w tych obszarach i sprawdźmy, co może być wymagane od kandydatów.

Jakie funkcje można pełnić na statkach pasażerskich?

Nowoczesne statki pasażerskie i wycieczkowce to jednostki przypominające duże miasta, w których znajdują się wszystkie udogodnienia potrzebne osobom biorącym udział w rejsie. Poza częścią hotelową w grę wchodzi więc zaplecze gastronomiczne w postaci restauracji i barów, a także strefa rozrywki, w której poza dostępem do basenów czy SPA nie brakuje animowanych imprez dla dorosłych i dzieci. Osoby zainteresowane podjęciem pracy mogą więc wybierać między obsługą gości w sektorze gastronomicznym, SPA i Wellness, a także zajęciem się zaopatrzeniem, administracją, utrzymaniem porządku, opieką medyczną czy pomocą w organizowaniu aktywnych form spędzania czasu.

Co jest wymagane od osób chcących pracować na statkach pasażerskich?

Wymagania wobec osób chcących pracować na statku pasażerskim są uzależnione od rodzaju stanowiska, na jakie mają zamiar kandydować. Wspólnym kryterium przyjęcia będzie znajomość angielskiego, jednak stopień opanowania języka waha się od komunikatywnego po płynny i jest związany z charakterystyką konkretnej pracy. W wielu przypadkach zgłaszający się zostaną w pełni przeszkoleni i nie są od nich wymagane żadne dodatkowe umiejętności już na wstępie. Wiele funkcji wymaga jednak ściśle określonych kompetencji.

Back To Top