skip to Main Content
Sektor Gastronomiczny

Sektor Gastronomiczny

Chef de Partie (Szef Kuchni)
Nadzoruje oraz koordynuje działania w kuchni, bądź na stacji wydawania żywności. Doświadczenie lub odbyty kurs eksperta kuchni z różnych rejonów świata oraz uznawany przez armatora Certyfikat Kucharza bądź Szefa są niezbędne na tym stanowisku. Wymagane jest także, co najmniej 4-letnie doświadczenie zawodowe w kuchni restauracyjnej bądź hotelowej na podobnym stanowisku oraz płynna znajomość języka angielskiego.

Sous Chef (Zastępna Szefa Kuchni)
Zapewnia profesjonalne przygotowanie i dystrybucję posiłków zgodnie z instrukcją Szefa Kuchni. Jest w gotowości by przejąć obowiązki Chef’a de Partie podczas jego nieobecności. Zapewnia wysoki poziom jakości w każdym aspekcie obsługi gastronomicznej. Wymagane są co najmniej dwa lata doświadczenia w kuchni restauracyjnej albo hotelowej, uznawany przez armatora Certyfikat Kucharza oraz płynna znajomość angielskiego.

Commis Cook (Kucharz)
Przygotowuje i gotuje wszystkie potrawy z menu serwowane we wszystkich restauracjach na statku. Są to potrawy z różnych rejonów świata niejednokrotnie podawane sezonowo. Niezbędne są minimum dwa lata doświadczenia w kuchni restauracyjnej bądź hotelowej oraz uznawany przez armatora Certyfikat Kucharza. Wymagana jest także płynna znajomość języka angielskiego.

Pomocnik Kucharza
Asystuje szefowi kuchni i kucharzom w kuchni a także na stacjach wydawania żywności. Niezbędny jest minimum jeden rok doświadczenia jako pomocnik kucharza w kuchni restauracyjnej bądź hotelowej oraz uznawany przez armatora Certyfikat Kucharza. Wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego.

Pomoc Kuchenna
Osoba odpowiedzialna za utrzymanie czystości w kuchni oraz za wstępne przygotowanie produktów żywieniowych. Do jej obowiązków należy regularne czyszczenie kuchni zgodne z instrukcjami osoby nadzorującej. Wymagana jest płynna znajomość angielskiego.

Piekarz
Jest odpowiedzialny za przygotowanie oraz pieczenie wszelkich wyrobów piekarniczych. Niezbędne są minimum dwa lata doświadczenia w kuchni restauracyjnej bądź hotelowej na podobnym stanowisku lub wcześniejsze doświadczenie w pracy na statkach. Wymagany jest uznawany przez armatora Certyfikat Kucharza oraz płynna znajomość języka angielskiego.

Back To Top