skip to Main Content
Początek Kariery. Jak Znaleźć Interesującą I Satysfakcjonującą Pracę?

Początek kariery. Jak znaleźć interesującą i satysfakcjonującą pracę?

Osoby, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową, często nie są jeszcze w pełni zdecydowane, co do tego, z jaką branżą zwiążą się na dłużej i poszukują różnych wyzwań, by przekonać się, co da im największą satysfakcję. Dobrym pomysłem na rozpoczęcie kariery może się okazać podjęcie pracy na statku rzecznym, morskim lub oceanicznym. W przypadku wielu stanowisku nie wymaga to posiadania specjalistycznego wykształcenia ani dodatkowych kompetencji. Kluczowym wymaganiem będzie adekwatna do realizowanych zadań znajomość języka angielskiego od podstawowej, pozwalającej na komunikowanie się ze współpracownikami, po biegłą, dającą możliwość bezpośredniej obsługi pasażerów. Przyjrzyjmy się bliżej oferowanym w tym obszarze opcjom.

W jakim charakterze można pracować na statku?

Statki pasażerskie i wycieczkowe potrzebują nie tylko personelu znającego się na żegludze oraz kwestiach czysto technicznych, ale także osób zajmujących się bezpośrednią obsługą pasażerów. W grę wchodzi więc praca w części gastronomicznej, rozrywkowej oraz hotelowej, w zależności od charakteru konkretnej jednostki. Poszukiwane są m.in. osoby do zajmowania się utrzymywaniem porządku, obsługą kelnerską, pracą w kuchni, a także administracją czy pomocą pasażerom w rozmaitych obszarach od opieki nad dziećmi po aktywne organizowanie wypoczynku.

Co można zyskać, pracując na statkach?

Praca na statkach wiąże się z uzyskiwaniem atrakcyjnych zarobków, zarówno jeżeli chodzi o płacę zasadniczą, jak i otrzymywane napiwki. Plusem jest również odwiedzanie ciekawych miejsc oraz kontakt z wieloma osobami pochodzącymi z różnych części świata. Zachętą może być zróżnicowany zespół współpracowników oraz szerokie możliwości rozwoju. Warto też pamiętać, że na wielu stanowiskach nie są wymagane ani specjalistyczne umiejętności, ani wcześniejsze doświadczenie w pracy na jednostkach pływających.

Back To Top